Skip links

RRT suteikė leidimą naujam technologiniam sprendimui

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) suteikė teisę Registrų centrui platinti kvalifikuotus elektroninio parašo ir elektroninio spaudo sertifikatus naudojant naują technologinį sprendimą – mobiliąją programėlę LT ID.

„Mums, kaip reguliuotojui, svarbu, kad rinkoje atsirastų daugiau tiekėjų, vyktų intensyvi konkurencija ir iš to laimėtų vartotojai. Siekiame, kad vartotojai pasitikėtų ir naudotų naujus technologinius sprendimus, dėl to prieš jiems atsirandant rinkoje įvertiname saugumo ir patikimumo aspektus“, – aiškina Kristina Mikoliūnienė, RRT tarybos narė.

Naujoji Registrų centro programėlė, kuriai RRT suteikė leidimą, skirta valdyti kvalifikuoto elektroninio parašo ir spaudo kūrimo duomenis bei sertifikatus nuotoliniu būdu. Šiuo metu Lietuvoje pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu galima naudoti 4 skirtingus technologinius sprendimus: lustines korteles, USB kriptografinius raktus, SIM korteles ir Smart-ID programėlę.

„RRT sprendimas sudarė galimybę atsirasti ir penktajam – LT ID programėlei“, – sako K. Mikoliūnienė

Kai šis technologinis sprendimas pradės veikti, asmenys užsisakyti kvalifikuotą elektroninio parašo ir spaudo sertifikatą galės su savo jau turimu mobiliu elektroniniu parašu arba atvykę gyvai į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį. Vėliau sertifikatą savarankiškai reiktų susieti su asmens telefone įdiegta mobiliąja programėle LT ID, kuri ir bus naudojama elektroninio parašo kūrimo duomenų aktyvavimui kiekvieną kartą pasirašant.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status