Skip links

RRT kviečia išmokti naudotis elektroniniu parašu

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, surinktais rengiant Elektroninio parašo įstatymo įgyvendinimo 2016 metų ataskaitą, Lietuvoje jau yra 1 000 000 asmenų, turinčių elektroninio parašo formavimo priemones ir galinčių pasirašyti elektroniniu parašu elektroninius dokumentus.
RRT kviečia visus, norinčius susipažinti su elektroniniu parašu, apsilankyti nuotolinio mokymo sistemoje https://mokykis.elektroninisparasas.lt ir praktiškai pabandyti elektroniniu parašu pasirašyti dokumentus. Nuotolinio mokymo sistemoje pateikiama išsami informacija apie elektroninį parašą, jo panaudojimo sritis, įmones, išduodančias kvalifikuotus sertifikatus. Be jau išvardytų sričių, šioje sistemoje galima pagilinti žinias apie e. parašą išsamiau nagrinėjant techninius ir teisinius e. parašo pagrindus. Tiems, kurie dar nemėgino arba mėgino, bet jiems nepavyko pasirašyti e. parašu, yra pateikiamos detalios instrukcijos su paaiškinimais, kaip tai atlikti. Jei kiltų klausimų arba atsirastų poreikis pasidalyti informacija su kitais mokymo sistemos vartotojais, šioje sistemoje yra sukurta atvira grupė, kurioje galima dalyvauti diskusijose aktualiais e. parašo klausimais. Šioje grupėje vykstančias diskusijas stebi kompetentingi RRT specialistai ir aktyviai į jas įsitraukia atsakydami į rūpimus klausimus.
Sistemoje registruotieji vartotojai taip pat gali atlikti testą, kuris sudarytas iš teorinių ir praktinių e. parašo srities klausimų. Visiems, išlaikiusiems testą, yra išduodamas sertifikatas, liudijantis apie e. parašo kurso įsisavinimą.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status