RRT instrukcijos padės asmens tapatybės kortelių turėtojams naudotis elektroniniu parašuLietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), siekdama, kad kuo daugiau Lietuvos gyventojų naudotųsi elektroniniu parašu, parengė instrukcijas, padėsiančias paruošti kompiuterį darbui ir pasirašyti elektroninį dokumentą.
Elektroninio parašo įstatymo įgyvendinimo 2014 m. ataskaitos duomenimis, didžioji dalis lietuviškų kvalifikuotų sertifikatų yra išduota kartu su asmens tapatybės kortelėmis (Gyventojų registro tarnyba, kuri išduoda kvalifikuotus sertifikatus kartu su asmens tapatybės kortelėmis ir valstybės tarnautojo pažymėjimais, 2014 m. pabaigoje buvo sudariusi 769 129 tuo metu galiojusius kvalifikuotus sertifikatus). RRT parengtose instrukcijose pateikiama detali informacija, kaip asmens tapatybės kortelių turėtojams įsidiegti reikiamas tvarkykles, kokius reikėtų įdiegti šakninius sertifikatus, kokią programą naudoti ir kokius konkrečius žingsnius reikia atlikti, norint pasirašyti ir patikrinti elektroninį dokumentą. RRT instrukcijas rasite: www.elektroninisparasas.lt/atmintine.
Bendras instrukcijas kvalifikuotų sertifikatų, išduotų kartu su USB kriptografinėmis laikmenomis, lustinėmis kortelėmis ar asmens tapatybės kortelėmis, turėtojams rasite čia. Daugiau informacijos apie elektroninį parašą, kvalifikuotus sertifikatus, galite rasti apsilankę elektroninio parašo nuotolinio mokymo sistemoje www.mokykis.elektroninisparasas.lt.

Dalintis:  Facebook ico  Linkedin ico